[Recenzja książki] Gra o tron – George R.R. Martin

Gra o tron - Martin GeorgeRelatywnie dawno nie czytałam dobrej książki. Na szczęście polecono mi „Grę o tron”. Podobno Martin znany jest w świecie fantastyki. A pisze … Niesamowicie wciągająco. Prowadzenie akcji – jak w „Malowanym człowieku” – patrzymy na wydarzenia z punktu widzenia kolejnych, nietuzinkowych bohaterów.

Mamy więc odważnego i wyjątkowo honorowego możnego, jego dojrzewającego syna z nieprawego łoża, przesłodzoną, naiwną córkę, która zdaje się nie myśleć, a tylko powtarzać wyuczone zdania i wielu, wielu innych. Ich oczami patrzymy na wydarzenia śmieszne, radosne, straszne i brutalne. Poznajemy ludzi, którzy imponują mnóstwem pozytywnych cech, oraz takich, którzy przerażają swoją głupotą, złośliwością czy złem. A w tle nitki spoza poznania umysłem – ludzie mrozu, którzy nienawidzą wszelkich przejawów ciepła, mantikory, czy inne magiczne i zdaje się dawno wymarłe stworzenia. Czy rzeczywiście są tylko wytworem wyobraźni strachliwych i w „realu” nie istnieją?

Jestem pod wrażeniem pierwszej części serii „Pieśń lodu i ognia” i z pewnością sięgnę po części następne. Wszystkie aktualnie dostępne książki Martina.

Related posts:

  1. [Recenzja książki] Biały Kieł – Jack London
  2. [Recenzja książki] Hyperion – Dan Simmons
  3. [Recenzja książki] Miasto kości – Cassandra Clare
  4. [Recenzja książki] Ostatni powiernik pierścienia – Kirył Jeskow
  5. [Recenzja książki] Malowany człowiek – Peter V. Brett
Ten wpis został opublikowany w kategorii Polecane książki i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>